^Do góry
Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

17 grudnia - III Niedziela Adwentu 

 1. Dzisiaj, o godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.
 2. Po Nieszporach (ok. 15.30) serdecznie zapraszamy do ogrodu klasztornego na Adwentowy Kiermasz.
 3. Msze Święte Roratnie: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W piątek zostanie dokonane podsumowanie tegorocznych rorat. Dzieci, które codziennie były na roratach, albo opuściły do 2 dni, przynoszą do kościoła plansze z obrazkami. Tego dnia, czyli w piątek, przed Roratami, o godz. 15.45 – przedświąteczna spowiedź wyłącznie dla dzieci. Roraty dla młodzieży i dorosłych, również w piątek, o godz. 20.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 21.00. W tym dniu nie będzie także spowiedzi świętej.
 5. W dniu Wigilii zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów Wieczoru Wigilijnego: dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnej modlitwy, czytania Pisma św. i śpiewania kolęd. O północy zapraszamy na Pasterkę, która zostanie odprawiona miedzy innymi w intencji Parafian oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru.
 6. Spotkania grup parafialnych:
 • Ministranci – w sobotę o godz. 11.00;
 • Młodzież franciszkańska – w piątek o 19.00, przed Roratami dla dorosłych i młodzieży,
 1. Plan spowiedzi przedświątecznej znajduje się w Informatorze, na plakacie umieszczonym na drzwiach kościoła i stronie internetowej.
 2. Świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek, 22.12. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
 3. Odwiedziny duszpasterskie, kolędę, rozpoczniemy od czwartku, 28 grudnia br. Plan podany jest w Informatorze.
 4. Do sprzątania kościoła przed świętami zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. Ponieważ będzie to gruntowne sprzątanie przed świętami dlatego prosimy wszystkich chętnych do pomocy.
 5. Polecamy prasę katolicką. Można także zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas.

 Powoli kończymy Adwent. Życzymy, aby ostatni tydzień Adwentu i nadchodzący czas Uroczystości Bożego Narodzenia był pełen miłości, pokoju i radości.. Dziękujemy za wspólną modlitwę, wszelką okazywaną nam życzliwość, pomoc, ofiary, dary dla naszej wspólnoty. Dziękujemy za zaangażowanie w świąteczne przygotowania w naszym kościele i klasztorze.

Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem.