^Do góry
Get Adobe Flash player
Filtr
 • Mladifest 2018 - Międzynarodowe Spotkanie Młodych w Medjugorie

             W dniach od 31 VII - 7 VIII Młodzież Franciszkańska przebywała na „Mladifest” w Medjugorie.  Medjugorie to miasteczko położone w Bośni i Hercegowinie. Wyruszyliśmy w drogę razem z liczną młodzieżą ze Śląska. Podróż zajęła nam 20 godzin. Integracja szła nam bardzo dobrze, Wielkopolanie mieli okazję „podłapać godki  ślonskiej”, a Ślązacy trochę poznańskiej.

 • Wspomnienia po Festiwalu

  „Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza” – ta sentencja, autorstwa francuskiego pisarza Paula Claudel towarzyszyła koncertom Drugiego Kobylińskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Ciszę dwóch kobylińskich kościołów wypełniła muzyka trzech koncertów festiwalowych.

 • Wycieczka do Gniezna

  Dnia 12 maja odbyła się Pielgrzymka Wspólnoty Żywego Różańca i wspólnoty parafialnej do Gniezna w ramach parafialnych obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Naród Polski. Pielgrzymowali z nami również nasi bracia postulanci. Bo dotarciu do Gniezna dane nam było, pod opieką przewodnika, zwiedzić i poznać historię znanych gnieźnieńskich drzwi katedralnych, kościół katedralny oraz pomodlić się przy relikwiach św. Wojciecha, Patrona Polski.

 • Koncert Zespołu " Cantus" z Leszna

  W niedzielę 13 maja o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa Majowego z koncertem pieśni maryjnych wystąpił Zespół Kameralny " Cantus".  „CANTUS” to zespół wokalny, który powstał w lutym 2017 roku; początkowo stworzony na potrzebę rodzimego festiwalu „Leszno Barok Plus Festiwal”. Ponieważ współpraca była bardzo owocna, członkowie zespołu podjęli decyzję o dalszej działalności artystycznej, a pod koniec roku 2017 utworzyli Stowarzyszenie Zespołu Wokalnego Cantus.

 • Wspomnienia PWZ FRA VI

     Już ponad tydzień minął od ostatniego spotkania młodzieży PWZ FRA VI (Pogłębiamy Wiarę ze św. Franciszkiem). Wspomnienia, szczególnie wśród uczestników spotkania, na pewno długo pozostaną w pamięci. Był to niewątpliwie piękny, Boży czas. Warto więc go często wspominać i przywoływać w swojej pamięci. Pomocą w tym mogą być współczesne osiągnięcia techniki medialnej. W związku z tym w serwisie YouTube pojawił się film z koncertu zespołu: "Schola Lenartowicka i Sound of Heaven", który wystąpił podczas tegorocznego spotkania. Film można zobaczyć klikając tutaj.

  Życzymy miłych wspomnień...

 • Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza

  30 kwietnia, ministranci z naszej parafii udali się do Rzeszowa na Mistrzostwa Polski, na które awansowali po wygranym turnieju diecezjalnym. Po przyjeździe i zarejestrowaniu naszej drużyny udaliśmy się do hotelu, gdzie mieliśmy okazję wypocząć po długiej i męczącej podróży, aby w następnym dniu być wypoczętym i gotowym do rywalizacji. Po drodze zwiedziliśmy piękne miasto Sandomierz (trochę liczyliśmy, że zobaczymy O. Mateusza – no cóż nie udało się).

  Turniej rozpoczął się od Mszy św. w Katedrze Rzeszowskiej, której przewodniczył Bp. Jan Wątroba.

                  Po Eucharystii udaliśmy się na halę, gdzie nasza reprezentacja rywalizowała w grupie C. Warto tutaj wspomnieć, iż w sumie rozgrywki odbywały się na dwunastu halach. Wszystkie mecze w grupie nasi ministranci wygrali, tym samym awansowali z pierwszego miejsca do fazy „Finału A”, czyli głównej fazy finałowej. Ministranci naszej Parafii w

  ...
 • PWZ FRA VI - Święty Józef - nauczyciel wiary

  Już po raz szósty w kobylińskim klasztorze odbyło się spotkanie PWZ FRA, czyli: Pogłębianie Wiary ze Św. Franciszkiem. W tym roku głównym tematem spotkania była osoba świętego Józefa. Wygłoszone konferencje ukazały oblubieńca Matki Bożej jako wielkiego świętego, wzór postępowania, a także jako orędownika, przez którego możemy zanosić nasze prośby do Boga.

                 

 • PWZ FRA VI - Święty Józef - nauczyciel wiary

  Od 2 do 4 maja przy naszym klasztorze odbędzie się VI Franciszkańskie Spotkanie Młodych -  PWZ FRA (Pogłębianie wiary ze Św. Franciszkiem). Celem spotkania jest pogłębienie i poznanie duchowości franciszkańskiej. Franciszkański sposób życia jest wciąż aktualny. Chcemy pokazać młodym ludziom jak pięknie, za przykładem świętego Franciszka, żyć z Jezusem. Jednym ze sposobów realizacji zamierzonego celu jest dzielenie się młodzieży swoją wiarą. Pragniemy przede wszystkim prosić o modlitwę w intencji PWZ FRA, również zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w to spotkanie (szczególnie naszą młodzież)

  PLAN PWZ FRA

  (punkty spotkania, na które wszystkich zapraszamy)

  DZIEŃ I ( środa )

  2.05.2018

  1530 – Rozpoczęcie- Eucharystia (w

  ...